ПЗК — це картриджі для принтерів, що перезаправляються. Картриджі, що перезаправляються, ще називають сумісними: розхідники підходять для техніки світових брендів. ПЗК для Epson — це альтернатива оригінальним картриджам. Розхідники від виробника коштують недешево, витрата фарби навіть при нерегулярному користуванні принтера велика, тому витрачатися на картриджі потрібно часто. Ціна на набір із 5-6 кольорових картриджів від виробника приблизно дорівнює вартості самого принтера. Картриджі для Epson, що перезаправляються, не тільки коштують дешевше, а ще й є багаторазовими. Відповідно, наступні затрати вимагатимуть лише витрат на чорнило, яке коштує набагато дешевше оригінальних картриджів.
ПЗК для Epson — це не єдиний варіант бренду, до якого підходять перезаправні розхідники. Сьогодні в асортименті можна знайти і ПЗК Canon, і ПЗК HP або картриджі, що перезаправляються, для інших брендів техніки для друку. Безумовно, оригінальні розхідники від виробника краще у швидкості друку та довговічності чорнила в контейнері, але вони дорожчі та менш економічні в роботі. Якість друку від ПЗК Epson не програє оригінальним фарбам.
ПЗК для Epson — це не єдиний аналог оригінальних картриджів від виробника. СБПЧ – це система безперервної подачі чорнила, пристрій є додатковим до принтера як альтернатива розхідникам від виробника. Система безперервної подачі чорнила складається з декількох ємностей, залежно від кількості кольорів для друку. З кожного контейнера до принтера йде трубка, якою надходить фарба на фотоносій: це не дозволяє чорнилу змішуватися між собою.
СБПЧ, як і ПЗК для Epson, заправляється рідким чорнилом. СБПЧ вміщує більший обсяг чорнила, ніж картриджі, що перезаправляються. На відміну від ПЗК, які встановлюються всередину пристрою, система безперервної подачі чорнила знаходиться поза принтером окремо. У цьому плані ПЗК для Epson практичніший: фарба захищена від впливу ультрафіолетових променів.
Вибираючи що раціональніше: СБПЧ або ПЗК для Epson, орієнтуйтесь на обсяги та частоту друку. Якщо друкуєте небагато, але часто — простіше купити ПЗК, коли вибираєте перезаправний розхідник, наприклад, в офіс, то СБПЧ підійде краще.
Картриджі, що перезаправляються, підходять для звичайних струменевих принтерів і БФП. БФП — це мультифункціональний пристрій, в якому є відразу три функції. На БФП можна не лише друкувати документи, але ще сканувати та копіювати їх, а в деяких моделях є навіть четверта функція факсу. БФП з ПЗК — це подвійна економія. По-перше, заощаджуйте місце на робочому столі: всі необхідні функції для роботи з документами зібрані в одному пристрої та не потрібно виділяти простір для трьох різних видів техніки. По-друге, економія коштів на розхідники. З картриджами, що перезаправляються, на одній тільки покупці заощадите в два або навіть три рази. Друкуючи документи на перезаправних разхідниках, витрати йдуть тільки на рідке чорнило, що економніше оригінальних картриджів у десятки разів.
Розхідники, що перезаправляються, можна підібрати і для лазерних пристроїв. На ринку представлені моделі СБПЧ для тонерів.
Сьогодні серед асортименту розхідників для друку є три варіанти чорнила:
Фарби у списку розміщуються за принципом зростання ціни. Перший варіант і найбюджетніший — водорозчинні фарби для картриджів для Epson, що перезаправляються. Водорозчинне чорнило підходить практично для всіх струменевих моделей Epson. Особливість водорозчинних фарб у тому, що це єдиний варіант чорнил для принтерів із технологією термічного друку. Ще один плюс водорозчинних чорнил для перезаправних розхідників для Epson — фарби просто видалити з друкувальної голівки. Це продовжує термін роботи друкувального механізму в принтері та БФП Epson.
Варіант під номером два — пігментне чорнило. В основі фарб — твердий подрібнений пігмент, розбавлений спеціальним розчинником. За рахунок того, що пігментне чорнило не просочує волокна паперу повністю, допустимо варіант двостороннього друку. Пігментні фарби дорожчі за водорозчинні, але й рівень деталізації у них вищий. Пігмент залишає на папері чіткий та якісний відбиток. Пігментне чорнило світлостійке: роздрукована картинка стійка до швидкого вигорання. Ще одна перевага пігментних фарб — водостійкість. Саме це чорнило ще називають «outdoor розхідниками»: на пігментних чорнилах можна роздруковувати рекламні вивіски, буклети та інші матеріали.
Сублімаційне чорнило — найдорожче, тому що відносяться до спеціалізованих фарб для друку. Чорнило підходить для моделей із технологією п'єзоелектричного друку. Практично у всіх БФП Epson є ця функція. Сублімаційні фарби призначені для друку на тканинах, пластиці, кераміці, склі та металі. Але якісне термоперенесення вдасться зробити тільки на синтетичних тканинах, на натуральних зображеннях швидко злазить. Для друку на інших матеріалах, таких як пластик чи скло, необхідна спеціальна обробка полімером. Друкувати сублімаційним чорнилом можна і на папері, переважно вибирати спеціальну, призначену для термоперенесення. Звичайний матовий папір теж підходить, але якість і деталізація друку трохи гірша, ніж на спеціалізованому.