Магнітний папір — це спеціальний папір, в основі якого вініл із включеннями фериту. Ферит, пояснюючи просто — це матеріал, який має магнітні властивості. Саме за рахунок фериту, магнітний папір може кріпитися до металевих поверхонь без сторонніх засобів. Аркуш магнітного паперу тонкий, еластичний і практично нічого не важить. Магнітний папір, як і звичайний фотопапір, може бути основою для друку зображень. Різниця в тому, що магнітний папір двошаровий: перший шар з вінілу, другий, той на якому можна друкувати, паперовий шар з глянсовою або матовою поверхнею. Матеріал на основі вінілу, тому окрім можливості друку будь-якої фотографії, листу матеріалу можна надати будь-яку форму. Для цього навіть не знадобиться допомога спеціальних інструментів: ножиці чудово впораються.
Розхідник підійде для створення таких матеріалів:
У промисловому виробництві магнітний папір використовують для офсетного, цифрового друку. Але зробити друкувати на матеріалі можна і вдома, все, що для цього потрібно — струменевий принтер або БФП. БФП — це мультифункціональний пристрій, в якому зібрано функціонал трьох видів техніки. На пристрої можна не тільки друкувати документи, але й сканувати, копіювати їх. Деякі моделі мають навіть функцію факсу. Струменевий БФП теж підходить для друку на магнітному папері.
Перший крок у печаті на матеріалі — його підготовка. З цим етапом все дуже просто: потрібно лише підготувати лист, обрізати його під потрібний формат та форму. Потім, підбираєте необхідну картинку і запускаєте принтер друкувати. Як результат — ви самостійно зробили магніт з індивідуальним дизайном.
Для друку на матеріалі найкраще підходить сублімаційне чорнило. Сублімаційні фарби — це спеціалізовані розхідники. Сублімаційне чорнило на водній основі з сублімаційним барвником. Сублімаційні фарби призначені для створення маркетингової або сувенірної продукції: чашки, футболки, магніти, рамки для фотографій — на всьому цьому можна друкувати сублімаційним чорнилом. Саме цей розхідник підходить для магнітного паперу найкраще за трьома критеріями: якість деталізації, світлостійкість і стійкість до механічних пошкоджень.
Друк фарбами можливий на струменевих принтерах або БФП з технологією п'єзоелектричного друку. Термоперенесення, як у випадку з текстилем, не потрібне для друку на розхіднику.
Пігментне чорнило — це другий варіант для друку на магнітному папері. Порівнюючи пігментні розхідники із сублімаційними, безумовно виграють сублімаційні. Пігментне чорнило не зможе дати такої ж насиченості кольору, але для друку цими фарбами не потрібні спеціальні функції в принтері.