Пігментне чорнило — це фарба для струменевих принтерів і БФП, в основі якої твердий пігмент. У роботі пігментне чорнило дає чітку деталізацію друку, не розпливається на папері і не вбирається глибоко у волокна. Так як фарба не просочує наскрізь навіть тонкий папір, розхідник підходить для двостороннього друку. Чорнило складається з розчинника та фарбуючих органічних або неорганічних сполук. Пігмент, який використовується в чорнилі, є твердими подрібненими кольоровими частинками. Саме пігментні мікрочастинки забезпечують високу деталізацію друку: залишають на папері чіткий відбиток. Ще пігмент відбиває ультрафіолет, тому чорнило світлостійке. Як результат – роздруковані матеріали не вигоряють на сонці.
Часто фарби називають «outdoor розхідниками», все просто: пігментне чорнило водостійке. У комбінації зі світлостійкістю, фарби підходять і для друку документів, і для матеріалів зовнішнього розміщення, наприклад, рекламних оголошень або листівок.
На ринку сьогодні, крім пігментного чорнила, представлені ще два варіанти: водорозчинні та сублімаційні. Від фарби залежить як деталізація, так і яскравість, стійкість, сумісність із матеріалами.
Водорозчинне чорнило підходить для більшості струминних принтерів. Для пристроїв із технологією термічного друку, наприклад від таких брендів як Canon, HP, розхідники на водній основі — єдиний варіант. У техніці такого типу принцип друку будується на утворенні бульбашок повітря: фарба буквально закипає. Водорозчинні фарби збільшують термін служби друкувальної голівки. Розхідники на водній основі легко та безпечно для принтера видаляються промивною рідиною. При нерегулярному використанні, чорнило засихає і забиває друкуючу голівку.
Порівнюючи пігментні чорнила та водорозчинні, якість друку у розхідників на водній основі нижче. Але чіткості та деталізації цілком достатньо для використання вдома чи в офісі. Плюс водорозчинних фарб у їхній яскравості. Роздруковані матеріали фарбами на водяній основі не підійдуть для зовнішнього використання. Водорозчинне чорнило вигоряє на сонці і боїться води. Цей тип розхідних матеріалів більше підійде для друку кольорових документів, наприклад, буклетів.
Сублімаційне чорнило — найдорожче з цих трьох видів, але й найстійкіше. В основі барвника пігмент, як і у пігментних розхідників. Сублімаційне чорнило відносяться до розряду спеціальних. Існують струменеві принтери, які призначені для друку на тканині або з функцією п'єзоелектричного друку. Саме для таких пристроїв і використовують сублімаційні фарби. Для роздруківки паперових матеріалів сублімаційне чорнило теж використовують, але папір має бути спеціальним. Ще фарбами сублімації можна друкувати на таких матеріалах:
Рідке чорнило використовують у струменевих принтерах та БФП. Пігментним чорнилом заправляють СБПЧ або сумісні картриджі для цих пристроїв. СБПЧ — це система безперервної подачі чорнила. СБПЧ служить додатковим пристроєм до принтера як аналог оригінальних картриджів. Сумісні картриджі – це друга альтернатива оригінальним розхідникам. Окремо розберемо принцип роботи, економність та зручності для користувача СБПЧ та сумісних картриджів.
Система безперервної подачі чорнила складається з кількох ємностей. У цих контейнерах чорнило зберігається і з них подається. Розхідник не змішується один з одним і не перетікає в сусідні ємності: з кожного контейнера йде окрема трубка. По шлангах чорнило йде всередину принтера, на фотоносій. Як результат – отримуємо роздруковане кольорове зображення чи текст.
Сумісні картриджі для струменевих принтерів більше нагадують розхідники від виробника. Існує всього два види: одноразові та перезаправні. Пігментне чорнило підходить для заправки сумісних картриджів. Основна відмінність від оригінальних полягає у ціні. Сумісні картриджі відрізняються маркою від бренду принтера та виготовляються найчастіше в Китаї.
Головна причина переходу на альтернативні розхідники – економія. Оригінальні картриджі для струменевих принтерів та БФП коштують дорого. Рідкі фарби другі за вартістю після порошкових тонерів. Купивши 5-6 кольорових розхідників від того ж бренду, що і принтер, можна заплатити суму, порівнянну із вартістю самого копіювального пристрою.
СБПЧ — це не одноразовий пристрій, він перезаправляється пігментним чорнилом. Крім того, що система безперервної подачі чорнила коштує в 2-3 рази дешевше, на заправці чорнилом заощадите в десятикратному розмірі. Сумісні картриджі не настільки економні та зручні у використанні. Встановлення СБПЧ у лазерний принтер або БФП займе близько 15 хвилин з інструкцією. Але потрібно враховувати, що при використанні альтернативних розхідників, виробник позбавляє гарантії.
Фарба впливає не тільки на яскравість і чіткість друку, але і на пристрій. Від якості розхідників залежить термін та стабільність роботи струменевого принтера або БФП. При використанні пігментного чорнила в системі безперервного друку важлива регулярність. Цілком достатньо користуватися струменевим принтером або БФП із СБПЧ раз на два тижні, щоб запобігти пересиханню чорнила. Це не тільки убереже від поломки друкувальну головку принтера, але й заощадить розхідники: фарба в контейнерах системи безперервної подачі чорнила не пересихатиме.
Струменевий БФП із системою безперервною подачею чорнила теж можна заправляти пігментними розхідниками. БФП із СБПЧ — це подвійна економія: як простору, так і коштів на чорнило.
Струменевий БФП — це багатофункціональний пристрій. Від звичайного принтера БФП відрізняється тим, що у ньому поєднані функції одразу трьох пристроїв. На БФП можна не лише роздруковувати документи, але ще й сканувати, копіювати чи надсилати факсом. Пристрій заощаджує робочий простір: все зібрано в одному пристрої і не потрібно виділяти місце під три різні обладнання.
БФП раціонально як пристрій, якщо вам потрібен функціонал. Обладнання зручно використовувати і вдома, і в офісі. Коли від техніки потрібно лише роздруковувати документи, простіше купити простий струменевий принтер із СБПЧ.
P.UA — це простий і зручний варіант де можна купити пігментне чорнило для струминних принтерів і БФП. В українському інтернет магазині P.UA понад 30 позицій пігментних розхідників. Як і на техніку, на чорнило також поширюється гарантія від магазину. На сайті є розхідники від двох виробників: WWM та DCTec.
Крім пігментного чорнила на сайті українського інтернет магазину P.UA знайдете розхідники для інших типів пристроїв, техніку і навіть фотопапір для друку. Доставка здійснюється сервісом Нової Пошти по всій Україні. Оформивши замовлення до 18:00 товар прийде до вас вже наступного дня. Доставку можна оформити на зручний вам пункт видачі або кур'єром за адресою.