Світлостійке чорнило — це покращена версія водорозчинних фарб для друку. Розхідник виробляють на водній основі, але до складу додані частинки, які поглинають промені ультрафіолету. Ці компоненти блокують вплив ультрафіолету на барвник. Як результат, роздруковане зображення залишається яскравим, навіть коли довго знаходиться під прямими УФ-променями. Через час картинка природно вигорить, але світлостійке чорнило збільшує «термін служби» кольору на роздруківці.
Світлостійке чорнило — це варіант для друку зовнішньої реклами, наприклад, для буклетів, афіш, банерів. Розхідник підходить і для друку фотографій. Фарба дає деталізацію та чіткість друку, високу та якісну кольоропередачу. Після того як роздрукуєте зображення, не потрібно чекати, поки фарба висохне: чорнило не бруднить руки, не тріскається і не обсипається.
На ринку розхідників представлено три популярні варіанти:
Світлостійкі відносяться до типу водорозчинних, тому можна порівняти їх з пігментними та сублімаційними. Окремо розберемо економічність та простоту використання для користувача, щоб показати плюси світлостійкої фарби.
Пігментне чорнило, як і світлостійке, називають «outdoor розхідниками». В основі фарби твердий пігмент, і є основна відмінність. У роботі з пігментним чорнилом тому можуть виникати труднощі: фарба засихає в друкувальній головці і забиває її. Світлостійкі однорідні розхідники, без твердих частинок у складі. Це значно спрощує роботу з принтером і продовжує термін служби друкувального механізму.
Сублімаційне чорнило — це розхідник, який відноситься до типу спеціалізованих. На відміну від пігментних, в основі чорнила барвник. Як і світлостійкі, сублімаційні рекомендується використовувати на спеціальному фотопапері. Плюс світлостійких фарб у простоті роботи: для друку не потрібний принтер із п'єзоелектричною технологією.
Світлостійкі фарби підходять для лазерних принтерів та БФП. Для друку потрібно придбати СБПЧ або сумісні картриджі. СБПЧ — це система безперервної подачі чорнила, яка є додатковою до принтера та БФП. Пристрій складається із кількох ємностей, у яких зберігається і з яких подається фарба до принтера. Розхідники не перетікають з одного контейнера в інший: із кожної ємності йде окрема трубка, якою фарба і потрапляє на фотоносій принтера. СБПЧ використовують як альтернативу оригінальним картриджам від виробників. Справа в тому, що оригінальні розхідники коштують дорого. Купивши 5-6 кольорових картриджів, можна заплатити стільки, скільки коштував сам принтер. Система безперервної подачі чорнила багаторазова і до неї підходять світлостійкі фарби. Крім економії в 2-3 рази на купівлі додаткового пристрою, заощадите в десятикратному розмірі і на витраті чорнила. Перезаправляти СБПЧ просто, швидко і фарба витрачається повільніше.
Другий варіант, як можна використовувати рідкі розхідники в лазерному принтері і БФП — сумісні картриджі. На відміну від СБПЧ, сумісні розхідні матеріали не завжди багаторазові. Зовні вони схожі на оригінальні картриджі, але це не впливає на якість друку. Сумісні картриджі, що перезаправляються, набагато складніше заповнювати фарбою і вони менш економні на відміну від СБПЧ.
Український інтернет магазин P.UA — це вибір №1 для придбання розхідних матеріалів та пристроїв для друку. В асортименті більше 50 варіантів фарб для лазерних принтерів зі світлостійкістю.
Доставка по всій Україні сервісом Нової Пошти. Якщо оформити замовлення до 18:00, то вже наступного дня його можна отримати поштою.