Як заправити картриджі Canon серії PG та CL: повна інструкція

Власники принтерів Canon цінують ці пристрої за надійність і високу якість друку, а також їх досить легко обслуговувати. Якщо закінчилося чорнило — не біда, дати раду цій проблемі можна в домашніх умовах без відвідування сервісного центру. Сьогодні ми поговоримо про те, як заправити картриджі Canon серії PG та CL. Запропонована нами інструкція підійде навіть недосвідченим новачкам. Виконуючи її покроково, ви швидко розберетеся в процесі та зможете надалі самостійно робити заправку струменевих картриджів Canon, заощаджуючи гроші та час.

Картриджі Canon, які можна заправляти

На українському ринку представлений широкий модельний ряд принтерів і БФП японського бренду. Заправка картриджів Canon може відрізнятися залежно від конкретної версії пристрою. Щоб дізнатися цю інформацію, вам доведеться відкрити девайс і знайти касету з чорнилом. На ній буде спеціальна наклейка із зазначенням типу та моделі виробу. З нашої сьогоднішньої статті ви дізнаєтесь, як заправити картриджі Canon:
 • монохромні — PG-37/PG-40/PG-46/PG-50/PG-440/PG-445/PG-510/PG-512;
 • кольорові — CL-38/CL-41/CL-51/CL-52/CL-56/CL-441/CL-446/CL-511/CL-513.
Картриджи Canon
Дані комплектуючі використовуються в найпопулярніших принтерах і багатофункціональних пристроях японської марки. Про те, що друкувальному девайсу потрібна заправка, можна здогадатися за якістю останніх відбитків. Якщо помітили на них смуги, пробіли, бляклі або навіть відсутні кольори, отже настав час зайнятися принтером і повернути його до бажаного стану.

Готуємо робоче місце та дістаємо картридж із принтера

Якщо ви запитаєте будь-якого експерта, як заправити кольоровий картридж Canon правильно, він вам відповість, що починати потрібно з підготовки місця для маніпуляцій. Процедура ця передбачає контакт із чорнилом, і нікому не хочеться забруднити ним одяг, меблі, стіни, килими та інші предмети в кімнаті. Пігменти, що використовуються в сучасній друкувальній технікі, мають високу стійкість.
Шприци с чернилами для заправки
Вивести їх із тканини, дерева чи пластику буде дуже складно, а найчастіше і неможливо без втрат в естетиці матеріалу. Тому краще подбати про це наперед.

Підготовка до роботи складається з наступних кроків:
 1. Накрити стіл та найближчі поверхні клейонкою або непотрібним покривалом.
 2. Переодягнутися в одяг, який не шкода (рекомендуємо додати фартух) і надягти латексні рукавички.
 3. Дістати картридж із принтера або БФП.
На останньому етапі процесу, як заправити картридж Canon, зупинимося докладніше. Недосвідчені люди можуть пошкодити пристрій, і тоді в заправці відпаде сенс, бо доведеться купувати новий картридж. Якщо ви ще ніколи не відкривали принтер, радимо прислухатися до наших порад. Для початку увімкніть пристрій і дочекайтеся його завантаження.

Відкрийте кришку — це дасть можливість спрацювати спеціальному датчику, завдяки чому друкувальна головка займе потрібне положення. Тепер картридж можна зняти. Підніміть фіксатор (якщо він є), натисніть на пластиковий виріб до клацання та потягніть. Помістити картридж краще на щільний паперовий аркуш або тканину, щоб не протік на стіл.
Принтер Canon

Самостійне заправлення картриджів принтера Canon

Картридж Canon
Як ми вже сказали, розібратися з тим, як заправляти картридж Canon, зовсім не складно. Але важливо бути послідовними в роботі. Заправка не потребує швидкості реакції або використання спеціального обладнання. Цілком можливо обійтися підручними засобами та якісно виконати роботу за півгодини-годину. Зверніть увагу, що монохромні та кольорові картриджі заправляються за схожою системою, але потрібно враховувати певні нюанси.

Наприклад, не можна використовувати той самий шприц для різних фарб. Чорне чорнило, у випадку з кольоровим пристроєм, набирається в більшому об’ємі — до 10 мл, а решта фарб — до 4 мл.

Що потрібно для заправки

То як заправити картридж Canon новим чорнилом? Спочатку слід підготувати:
 • пласку викрутку або тонкий ніж;
 • шприци з тупими голками;
 • шило чи дрібне свердло;
 • клейку стрічку;
 • спеціальну фарбу.
Додайте до списку одяг, фартух, рукавички, тканину, клейонку, серветки тощо. Про ці предмети ми вже казали під час обговорення підготовчого етапу. Як бачите, нічого особливо в переліку немає — більшість цих речей можна знайти в будь-якому домі. А чорнило легко купити на сайті інтернет-магазину P.UA.

Покрокова інструкція

Після того, як усі підготовчі заходи виконані та потрібні пристрої знаходяться під рукою, можна заправляти картриджі Canon. Пропонуємо докладну інструкцію, яку потрібно виконувати покроково та не поспішаючи.
 1. Обов'язково заклейте скотчем електронні контакти на картриджі. Якщо на них потрапить фарба, пристрій перестане друкувати. Навіть торкання контактів пальцями може призвести до несправностей принтера.
 2. Відкрийте заправний отвір за допомогою викрутки. Якщо його немає, то доведеться зробити самостійно. Для цього зніміть наклейку — вам стануть видні вентиляційні канали. Розширте їх шилом або свердлом, але не захоплюйтеся.
 3. Наберіть у шприц чорнило певного кольору. І не змішуйте фарби. Один шприц — один колір. Для заправлення фарб використовуйте тупу голку, оскільки гостра може пошкодити контакти. І ви самі можете нею поранитися.
 4. Починайте заправлення. З монохромними касетами PG все просто. Отвір розташований по центру виробу. У картриджах CL буде три канали для чорнил: верхній — для пурпурного кольору, лівий — для блакитного, правий — для жовтого. Вводьте фарбу повільно та не намагайтеся заповнити касету максимально. Оптимальним вважається показник 90% об’єму.
 5. Якщо побачили, що чорнило виступило на абсорбуючій губці, втягніть його шприцем. Важливо досягти такого стану, щоб фарба не виливалася з картриджа. Після закінчення заправки поверніть наклейку на місце або скористайтеся скотчем.
 6. Перед встановленням картриджа в принтер ретельно протріть його. Не забудьте звільнити контакти від клейкої стрічки. Протестуйте виріб за допомогою серветки або аркуша паперу — проведіть дюзами по поверхні, повинні з'явитися чіткі сліди фарби.
 7. Поверніть картридж у принтер і запустіть друк пробної сторінки. Якщо ви все зробили правильно, всі кольори повинні бути одного рівня яскравості та насиченості, рівномірними та не заповзаючими за межі.
Заправка картриджей Canon заправка картриджа
Ми розглянули традиційну інструкцію, як заправити картриджі Canon найпопулярніших моделей. Але є окремі види пристроїв, до яких слід проявити специфічний підхід. Наприклад, монохромний картридж PG-445. Його особливість — ребриста форма кришки, що ускладнює процес заправки. Підготовка відбувається так, як ми вже розповіли, а от отвір потрібно буде зробити в іншому місці. Знявши наклейку, ви помітите, що канал для повітря розташований у 5-ій клітинці лівого стовпця. Саме там доведеться попрацювати шилом чи свердлом. Слідкуйте, щоб чорнило не піднялося нагору — видалити його з клітинки досить складно.
картриджи для принтера canon
Ще одним незвичайним картриджем є модель CL-52. Тут проблема ховається не в формі виробу — вона цілком звичайна, а в розташуванні кольорів. Як заправити картриджі цієї моделі? Тут блакитне чорнило заливають зверху, а внизу ліворуч — чорну фарбу. Пурпуровий колір відправляють до правого нижнього отвору. Якщо сплутаєте чорнила, то розхідник стане непридатним, і його доведеться поміняти на новий. Не забудьте роздрукувати тестову сторінку після заправки, щоб переконатися в правильності виконаних дій.

Популярні помилки під час заправки

Деякі власники принтерів і БФП не витрачають час на з'ясування, як заправити картриджі Canon, а починають це робити на свій страх і ризик, керуючись власними поглядами та роздумами. У більшості випадків вони роблять багато помилок, що призводить не лише до погіршення друку, але й до необхідності покупки нових розхідників, а іноді і до поломки принтера.
Щоб ви не помилилися, ми склали список того, що не варто робити під час заправки картриджів Canon. Не рекомендуємо:
 • використовувати дешеве та неякісне чорнило;
 • герметично заклеювати отвори, через які заправляли фарби — обов'язково має бути можливість для руху повітря;
 • забувати про захист електронних контактів і чіпати їх руками;
 • виконувати роботи, не виймаючи касету з принтера;
 • допускати повного спустошення картриджа — друк без чорнила може призвести до перегорання термоелементів;
 • зберігати незаправлений виріб без захисту від висихання;
 • промивати картридж перед заправкою — це шкодить губці та призводить до непридатності всього пристрою.
Ми склали інструкцію, як заправляти картриджі Canon, і радимо дотримуватися її кроків максимально точно. Недотримання виробленого алгоритму має плачевні наслідки. Не слід поспішати виконувати заправку картриджа Canon. Занадто швидке заповнення чорнилом касети може призводити до його спінювання. Рухайте поршень шприца повільно. Так ви досягнете рівномірного вбирання фарби губкою.

Крім того, важливо давати можливість повітрю виходити з картриджа, а через вузькі отвори воно не може це робити в швидкому темпі.
инструкция, как заправлять картриджи Canon

Чому варто вибирати якісні чорнила для заправки картриджів

Розібравшись із тим, як заправити картридж Canon, можна перейти до ще одного важливого моменту — вибору чорнила. Яким би вправним майстром ви не були, використання низькоякісних розхідників здатне все зіпсувати. І це позначиться не лише на деталізації шрифту чи яскравості кольорів картинки. Дешева фарба від невідомого виробника швидко висихатиме, забиватиме дюзи, швидко витрачатиметься та збільшуватиме зношування техніки. Використання такого чорнила на регулярній основі призведе до необхідності купівлі не тільки нового картриджа, але й всього принтера або БФУ.
Вибираючи чорнило, щоб заправити картридж Canon, будь-який користувач стикається з двома варіантами: оригінальними фарбами та аналогами. Перші дорожче коштують. Саме вони використовуються в оригінальних картриджах, якими комплектуються принтери Canon із заводу. Чорнила-аналоги випускаються сторонніми компаніями та коштують набагато дешевше, а якістю друку не завжди поступаються першим. Сумісні фарби — оптимальне рішення для тих, хто використовує картриджі, що перезаправляються, або СБПЧ.

Для друкувальної техніки випускається лише 3 типи чорнил:
Заправка картриджей принтера Canon
 1. Пігментні — містять тверді частинки, здатні забезпечити довговічність зображення. Не підходять для глянцевого паперу та сприяють засміченню друкувальної голівки.
 2. Водорозчинні — повністю безпечні, швидко проникають до структури матеріалу та з такою самою швидкістю висихають. Недорого коштують і рекомендовані для створення фотографій.
 3. Сублімаційні — мають пігментну основу, призначені для використання на спеціальному папері або плівці.
У техніці Canon використовують фарби другого типу. Водорозчинне чорнило вважається найбільш універсальним і зручним. За допомогою нього виходить на високому рівні друкувати текстові документи, кольорові та чорно-білі зображення, фотографії на глянцевому папері.
Під час вибору чорнил, щоб заправити картридж Canon, звертайте увагу на список пристроїв, для яких вони призначені. Якщо не впевнені в тому, що правильно в усьому розібралися, зверніться до професіоналів, які застережуть від помилок і допоможуть прийняти правильне рішення. Пам'ятайте, що якість чорнила впливає на друк і стан техніки загалом. Хороша фарба раціонально витрачається та дозволяє уникнути завищеної собівартості відбитків.
Сподіваємося, інструкція про те, як заправляти картриджі Canon, допомогла вам розібратися в питанні та не дозволила зробити помилки. Займаючись самостійним обслуговуванням друкувальної техніки, ви заощаджуєте та отримуєте можливість контролювати всі моменти її експлуатації.
Кнопка зв'язку